O České republice

Česká republika leží v samém srdci Evropy. Je to země kontrastů, v níž najdete nejen stopy slovanské svébytnosti, ale i charakteristické znaky středověké strojenosti či svěží současnost. Díky tomu se má poznání chtivý turista opravdu na co těšit… Do České republiky se můžete vydat i s celou rodinou za odpočinkem v prostředí nádherné přírody nebo do českých horských středisek, kde si aktivně zasportujete na běžkách či při sjíždění zasněžených kopců. S rodinou či s přáteli máte možnost putovat  po četných historických pamětihodnostech, prožívat atmosféru prostředí středověkých hradů a zámků a  poznat i život moderní středoevropské metropole, která je častým a oblíbeným cílem zahraničních návštěvníků. Česká republika nabízí i bohaté příležitosti ,jak strávit účelně čas k znovunabytí zdraví v českých léčebných lázních.

Každým rokem roste počet zájemců s cílem odjet do České republiky v rámci PMŽ a usadit se v této evropské zemi a zahájit soukromé podnikání v Evropě. Česká republika je lákavým cílem díky své ekonomické stabilitě, důstojné životní úrovni a neexistencí složitých problémů spojených s životem v emigraci.

Klimatické podmínky v České republice jsou převážně příznivé. Letní teploty jsou mírně horké, pohybují se okolo 21°C ; podzim nastává přibližně v říjnu. Zima bývá zpravidla mírná a někdy zcela bez sněhové pokrývky, což se stává asi tak jednou za deset let, průměrná  zimní teplota je přibližně 0°C. Jaro v České republice začíná už koncem února.

Možnosti  oddechu  v  České republice

Česká republika je hornatá země, do jejíž nádherné krajiny jsou organicky zasazena nevelká městečka okouzlující návštěvníky Čech  svéráznou architekturou. Každé takové město, či městečko, je vlastně muzeem pod širým nebem. Na celém území Čech se nachází velké množství středověkých hradů, zámků a paláců. Hlavní město Praha je pak nepochybně jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších světových metropolí. Mezi nejatraktivnější pražské historické pamětihodnosti patří bezesporu Staré Město, Karlův most ( 1357 – 1378 ),Pražský Hrad (Hradčany ) s katedrálou sv.Víta z XIX. až XX. století ,Staroměstská radnice ze XIV. století, jež se honosí skvostným orlojem. Ve výčtu památek bychom mohli ještě dlouho pokračovat.

Mezi hlavní bohatství České republiky patří nespočet lázní s léčebnými prameny, některé z nich jsou dokonce světoznámé. Nejznámějšími a největšími léčebnými lázněmi jsou nesporně Karlovy Vary, které neuchvacují jen svými léčebnými prameny, ale i divukrásnou přírodou svého okolí.

V posledních letech je Česká republika stále více a více známější díky svým horským lyžařským střediskům. Těch je opravdu hodně.Velmi dobré podmínky pro lyžování poskytuje Špindlerův Mlýn se svým okolím , a též i Harrachov. V oblasti Krkonošského národního parku ( KRNAP u ) jsou pak další střediska pro provozování lyžařského sportu. Ve všech českých horských střediscích zkrátka najdete veškeré optimální podmínky pro aktivní odpočinek a upevnění zdraví.

Udělení  práva  pobytu  na  území  České  republiky

Obdržet  povolení k pobytu v České republice je možno na základě

  • registrace právnické osoby ( f i r m y ) a účelu podnikání
  • obdržení licence k soukromému podnikání
  • pracovní povolení
  • doklady o vzdělání
  • následování rodinných příslušníků